Pora wsiąść na skuter śnieżny!

Ten sezon zimowy od samego początku pokazuje nam piękno tej pory roku. Nie jest bardzo zimno za to śniegu z pewnością nie brakuje. Wszyscy fani sportów zimowych już zacierają ręce z myślą o wolnym okresie świątecznym, zimowym urlopie czy feriach zimowych. Warunki do uprawiania wielu dyscyplin są idealne. Narty i snowboard z pewnością należy już przygotować, ale dzisiaj chcemy wam zaprezentować coś co pozwala na czerpanie z zimy tego co zdecydowanie najlepsze. Coś co zapewnia dawkę adrenaliny, prędkość i radość z przebywania na świeżym powietrzu, a przy okazji ułatwia też poruszanie się w iście w tym roku zimowych warunkach.

Skutery śnieżne to pojazdy, które nam to wszystko zapewnią.

 

Jak rozpocząć przygodę ze skuterami śnieżnymi?

Jeśli nigdy nie próbowaliście na nich jeździć – zacznijcie od wykupienia lekcji. Nauczcie się najpierw panować nad pojazdem, poznajcie sposób prowadzenia, poczujcie się swobodniej na tym wyjątkowym sprzęcie. Jeśli już macie tę umiejętność opanowaną i poczuliście, to co wielu już zna, że to strzał w dziesiątkę, macie dwie opcje. Macie możliwość wypożyczenia skutera na okres, jaki chcecie. Możecie zdecydować się na zakup i mieć przyjemność z dostępu do skutera, zawsze, kiedy tylko są odpowiednie warunki.

Popularność skuterów śnieżnych rośnie od kilku lat, tym samym rośnie ilość miejsc, w których można skuter śnieżny wypożyczyć lub kupić. Punkty wypożyczania czy sprzedaży tych pojazdów znajdziemy już w większości średnich lub większych miast.

 

Jaki skuter śnieżny wybrać?

To zależy od tego czy jesteście początkującymi czy zaawansowanymi użytkownikami oraz po prostu od waszych oczekiwań. A sprawdzonych producentów i modeli skuterów jest sporo.

Przyjrzyjmy się dzisiaj marce SKI DOO, która już od wielu lat funkcjonuje na rynku ciesząc się ogromnym powodzeniem a to głównie ze względu na solidność i jakość pojazdów. Skutery śnieżne Ski Doo dają ogromny wybór i możliwości. Mamy tu Ski Doo rekreacyjne, turystyczne aż po takie, na których można pokonywać najbardziej wymagające trasy czy ścigać się w profesjonalnych zawodach sportowych.

Każdy amator białego szaleństwa znajdzie w Ski Doo coś dla siebie.

Każdy model zapewnia tutaj wygodę i możliwość pokonywania różnorodnych zimowych tras. Jeśli szukacie skuterów do zimowych wycieczek, spokojnego podziwiania tras, które wykażą się jednak mocą i zwrotnością w odrobinę trudniejszych warunkach – przyjrzyjcie się modelom Ski Doo Backcountry, Renegade czy MXZ – na pewno zapewnią wspaniałą przygodę!

Model Ski Doo Summit to dynamika, szybkość, ten skuter śnieżny pokona każdą trasę a wam zapewni pełnię wrażeń.

Model Freeride Ski Doo to model idealny do ekstremalnych warunków i takiej samej jazdy. Najgłębszy śnieg nie jest mu straszny.

Ski Doo ma też wersje elegancką, zapewniającą odrobinę więcej luksusu, z dodatkowymi atrybutami, pozwalającymi na jeszcze lepszy odbiór zimowych wypraw. To Grand Touring.

Ski Doo ma również modele, które dzięki swoim wyjątkowym cechom, jakości i mocy mogą być wykorzystywane do codziennych prac w lesie, w górach czy na wszelkich trasach. Jeśli potrzebujesz skutera śnieżnego do pracy – przyjrzyj się więc bliżej modelom Expedition Ski Doo oraz Skandic Ski Doo.

Ogromną zaletą wszystkich skuterów Ski Doo jest to, że prowadzi się je lekko i przyjemnie, mając nad nimi ciągle absolutną pełnię kontroli! Jazda modelami Ski Doo jest jak najlepsza nagroda!

 

Inwestycja w skuter śnieżny Ski Doo

Posiadanie własnego skutera daje ogromny komfort. Macie ochotę pojeździć na skuterze, od razu możecie spełnić takie marzenie nawet lokalnie i blisko miejsca zamieszkania. Bardzo łatwo się je również przewozi, więc możecie zabrać je w każdą wyprawę w góry (i nie tylko), w kraju czy za granicą.

Inwestycja w nowy podstawowy model Ski Doo zaczyna się od około 10 tysięcy euro i wyżej. Cena zależy od ilości określonych atrybutów, mocy silnika, jednorazowej długości trasy bez uzupełniania paliwa i wielu innych aspektów. Istnieje też możliwość personalizowania skuterów śnieżnych.

Koszt za godzinę lekcji z instruktorem zaczyna się od około 380 PLN i zależy głównie od lokalizacji oraz modelu pojazdu, na jakim lekcja się odbywa. Wypożyczenie to bardzo różny koszt jednak głównie zależy od czasu wypożyczenia. Okoły 3 godzinna wycieczka to koszt ok 750 PLN.

 

Sezon na skutery śnieżne w Polsce trwa kilka miesięcy, jest dość długi. Zakup skutera daje możliwość zamiany jednorazowej wycieczki tylko w czasie urlopu w codzienny a jakże wyjątkowy relaks w sezonie zimowym!

Inne polecane przez nas marki skuterów śnieżnych to Lynx, Polaris czy Yamaha. Tak jak Ski Doo, proponują rozwiązania solidne i wysokiej jakości. Wśród ich modeli również znajdziesz skutery dla dzieci, turystyczne, do jazdy sportowej lub po prostu do pracy.

W wolnej chwili przyjrzyjcie się szczegółowym informacjom o marce Ski Doo i innych!